دوره +Network پیش نیاز تمامی دوره های مربوط به شبکه مانند دوره های مایکروسافت  و  سیسکو می باشد و فراگیران ورود به حوزه شبکه باید در این دوره آموزشی شرکت کنند. سرفصل های دوره نتورک پلاس به گونه ای آماده  شده است که بتواند فراگیران را  در زمینه عملکرد اجزای شبکه ،نصب،راه اندازی،عیب یابی اولیه سخت افزارهای شبکه نصب و راه اندازی سرویسها و آشنایی با پروتکلهای شبکه آشنا سازد. افراد با گذراندن این دوره آموزشی، دانش لازم جهت اداره روزانه و ابتدایی مربوط به زیرساخت های شبکه را کسب خواهند نمود و پس از گذراندن این دوره آموزشی ، علاقه مندان می توانند بین آموزشهای مایکروسافت و سیسکو یکی را انتخاب نمایند  که پیشنهاد موسسه عصر شبکه گذراندن دوره های آموزشی مایکروسافت می باشد ولی الزامی نمی باشد و فراگیران در صورت تمایل می توانند از دوره های سیسکو شروع کنند.
فرا گرفتن  دوره آموزشی مایکروسافت یا MCSE 2016  ، آشنایی با پیکربندی و مدیریت آن برای مهندسین شبکه امری ضروری است و آموزشگاه مهندسی عصر شبکه کلاس های آموزشی مایکروسافت خود را به گونه ای طراحی نموده است که ضمن بهره گیری از استاندارد ها و سرفصل های مایکروسافت ، به آموزش شبکه و راه اندازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از سیستم عامل های مایکروسافت و راه اندازی سرویس های مختلف در این سیستم عامل و مدیریت کاربران در سطوح دسترسی مختلف  می پردازد تا بتواند آنهایی را که جویای کار هستند با موفقیت وارد بازار کار شوند
دوره های آموزشی شرکت سیسکو ، به  طراحی  و ساختاربندی فیزیکی شبکه و تنظیم و راه اندازی و نگهداری روترها و سوئیچ های سیسکو از مهمترین مباحث این دوره آموزشی می باشد . هم اکنون آخرین نسخه معرفی شده از دوره  CCNA R&S در سایت شرکت سیسکو ، نسخه 3 می باشد. این نسخه نسبت به نسخه قبلی (نسخه 2) با توجه به نیاز بازار کار و رشد روز افزون شبکه، دستخوش تغییرات مطلوبی شده است بطوریکه با حفظ  مطالب نسخه پیشین مواردی از دوره CCNP R&S به آن منتقل شده است .پس از گذراندن این دوره می توانید دوره های حرفه ای تر سیسکو به نام CCNP و CCIEرا بگذرانید.

 

چارت دوره های شبکه