تفاوت آموزشگاه با موسسات دیگر در چیست؟

همه همکاران که در زمینه آموزش شبکه فعالیت دارند برای ما محترم هستند. در عین حالی که دوره های مقدماتی شبکه همچون  MCSE ,MCITP ,CCNA برگزار می نماید ولی تخصص اصلی دیگری دارد. ما آموزش این دوره ها را به موسسات دیگر واگذار نموده ایم . عمده فعالیت آموزشی مربوط به دوره هایی است که در هیچ موسسه دیگری برگزار نمی گردد. دوره هایی مانند V-SAT ,CCNP ,SECURITY ,CCIE R&S  بنابراین دوره آموزشی CCNA رو در هر موسسه می توانید بگذرانید ولی دوره های بالاتر تنها در بصورت مرتب و با تکنیک ویژه برگزار می شود. بنابراین ما در این بخش از آموزش رقیبی برای خود نداریم.

مطلب دوم به تجهیزات لابراتور مربوط می شود.

دانشجویان در کلاس های ما با CCIE Rack کار می کنند حتی در کلاس  CCNP ,CCNP Security درکلاسCCIE  هر دو نفر با یک  CCIE Rack  تمرین می کنند. این توانایی از لحاظ تجهیزات فقط در وجود دارد.

سومین مورد به اساتید موسسه مربوط می شود.

در موسسه اساتیدی که دوره های سیسکو را تدریس می کنند حتماً در سطح CCIE  باید اطلاعات داشته باشند.  از دانشجویان چند نفر موفق به دریافت CCIE Number:  شده اند و ده ها دانشجو نیز در حال آماده شدن برای آزمون هستند. این سابقه فقط در موسسه ما وجود دارد.

آیا دوره آموزشی بصورت فارسی تدریس میگردد؟

پاسخ سوال مثبت است ولی در امارات متحده عربی این دوره ها به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

آیا دوره ها کاملاً عملی است؟

باتوجه به اینکه دور های آموزشی احتیاج به لابراتوارهای حرفه ای و انجام آزمایش های عملی دارد. این دوره ها به صورت تئوریو عملی می باشد که حدود 70 درصد آموزش بصورت کاملا کارگاهی و عملی     می باشدو 30 درصد باقیمانده با کمک از وسایل کمک آموزشی بصورت تئوری برگزار می گردد و در طول دوره امتحان هایی بصورت سناریوهای عملی از دانشجویان گرفته می شود.

آیا مدارک بین المللی ارائه شده توسط موسسه معادل مدارک دانشگاهی است؟

خیر، مدارک بین المللی دوره های از سوی شرکت مایکروسافت و سیسکو و .... نوعی مدرک تخصصی و حرفه ای می باشد که نشان دهنده تخصص افراد در این موضوع خاص است نه معادل مدارک دانشگاهی .

آیا موسسه در قبال دانشجویانی که مدارک داخلی یا بین المللی را دریافت می کنند تضمینی برای کار هم دارد؟

تمام سعی و کوشش خود را به کار می بندد که برای این عزیزان در رشته تخصصی خود کار مطلوب فراهم نماید ولی در این راه تضمینی وجود ندارد لذا تا به امروز در این کار موفق بوده است

مدرکی که بعد از امتحان بین الملل به دانشجویان تعلق می گیرد آیا از خود شرکت های مایکروسافت و سیسکو می باشد؟؟

بله تمام مدارکی که بعد از امتحاناتی که توسط برگزار می شود ، بصورت کاملا معتبر و قانونی بوده و از طرف شرکت مایکروسافت و سیسکو صادر گردیده و از اعتبار بین المللی برخودارند.

تفاوت سیسکو و مایکروسافت چیست ؟
تفاوت سیسکو و MCSE 2003 چیست؟
تفاوت سیسکو و MCITP 2008 چیست؟
فرق سیسکو و مایکروسافت؟
فرق مایکروسافت و سیسکو؟

دوره های مایکروسافت

دوره های مایکروسافت MCSE و MCITP دوره های تخصصی شبکه مربوط به سیستم عامل های مایکروسافت می باشند.

دوره MCSE 2003 مربوط به سیستم عامل های تولید شده مایکروسافت درسال 2003 یعنی Windows XP (NT5.1) و Windows 2003 Server (NT5.2) و سرویس های آن می باشد

دوره MCITP 2008 مربوط به سیستم عامل های تولید شده مایکروسافت از سال 2008 به بعد می باشد در حال حاضر جدیدترین دوره موجود که توسط مایکروسافت ارائه شده است بر روی سیستم های Windows Seven (NT 6.1) و Windows 2008 Server R2 (NT 6.1) و سرویس های آن می باشد.

لینک مربوط به سیستم های مایکروسافت

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT

لینک های مربوط به دروس MCSE 2003 و MCITP 2008
 

خوب حالا اول MCSE 2003 یا MCITP 2008 ؟

با توجه به دو نمودار زیر که مربوط به استفاده از سیستم عامل های کلاینت و سرور در سطح دنیا است سیستم عامل های تولید شده توسط مایکروسافت در سال 2003 با توجه به وجود سیستم عامل های 2008 مایکروسافت هنوز هم محبوب هستند!!!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows

علت این امر در واقع دانش کاربران ، نیازهای آنها و سخت افزار ها کاربران می باشد بسیاری از کاربران هنوز آماده نشده اند تا بتوانند خودشان را با شرایط سیستم عامل جدید وقف دهند ممکن است بسیاری از کاربران بتوانند سخت افزار مورد نیاز را تهیه نمایند اما سطح دانش و راحتی کار با ویندوز اکس پی باعث شده تا هنوز کاربران ویندوز اکس پی را استفاده کنند.

اما شرایط برای مدیر های شبکه کمی متفاوت است در واقع در سه عامل دانش کاربران ، نیاز ها و سخت افزار دراینجا بیشتر خودش را نشان می دهد برای شروع کسانی که می خواهند با سرور 2008 کار کنند بهتر است اول سرور 2003 شروع کنند علت چیست؟ ارتقا سرورها از 2003 به 2008 در یک سازمان دردسرهای زیادی را به همراه دارد از جمله این دردسر ها را میتوان به سطح دانش مدیران شبکه و سخت افزار شبکه دانست در لینک بالا می توان میزان استفاده از حافظه و پردازنده این دو سرور را با هم مقایسه کرد ویندوز سرور 2003 سریع تر و محیط ساده تری دارد اما از لحاظ امنیتی و کارایی سرور 2008 بهتر از ویندوز 2003 می باشد. همچنین برای یک سازمان سخت است تا بتواند یکجا هم مدیران شبکه و هم سخت افزار ها را ارتقاء دهند.

اما باتوجه به تمام نکات بالا روز به روز به کاربران سیستم عامل های 2008 مایکروسافت افزوده می شود.

با تا توجه به نکات بالا انتخاب با شماست اما پیشنهاد ما به شما این است که از MCSE 2003 شروع و آن را به MCITP 2008 ارتقاء(Upgrade) دهید.

روش ارتقاء

شما باید آزمون ۷۰-۶۴۹ (Upgrade Exam) را بگذرانند که در واقع جایگزین آزمونهای ۷۰-۶۴۰ , ۷۰-۶۴۲ , ۷۰-۶۴۳ خواهد بود. در ضمن باید آزمونهای Enterprise Server Administrator MCITP و Seven Client  را نیز پشت سر بگذارند.

گپی خودمانی

حالا بزارید یه کم با هم رو راست باشیم من تا حالا ادبی نوشتم و در ادامه هم ادبی می نویسم ! ولی می خام یکم عامه بنویسم!!!!

کم و بیش همه ما با Vista و seven هم کار کردیم من خودم از ویندوز 2000 شروع کردم ولی زمانی که خواستم با ویندوز ME و 98 کار کنم کلی عذاب کشیدم به خاطر نوع محیط و گزینه ها . تازه فاصله بین 2000 و 98 خیلی کمه و پیش خودتون فکر کنید زمانی از XP رفتید سراغ Vista و Seven چقدر سردرگم بودید؟؟؟؟ حالا حساب کنید از Seven شروع کنید بعد بخوایم بریم سراغ XP –

میشه حکایت ویندوز 2000 و 98 تازه اونا خیلی باهم فاصله نداشتن ولی Seven ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟

طبق آمار های بالا هنوز هم بیشتر مردم و مدیرهای شبکه از سیستم عامل های 2003 مایکروسافت استفاده می کنند که خوب! دارن کارشون رو روتین می کنن به نسبت سخت افزار های جدید سخت افزار های قوی هم نمی خواد و از مهم تر کار کردن با اونها هست که خیلی راحت تر و آسون تره . طبق آمار وب گذر که هر روز من چکش می کنن بیشتر کسایی که وب سایت ما رو نگاه می کنن با سیستم عامل اکس پی میان تا با ویندوز seven و vista . جدا از کسایی مثل من که سی پی یو لپ تاپشون جدیده و فقط باید با windows seven 64 bit خوب کار میکنه اگه به خارج از ایران نگاه بکنیم می بینیم گرایشات هنوز به سمت اکس پی و خانواده اش هستش

الان که دارم اینو می نویسم 16 روز از آخرین مهلت مایکروسافت برای پشتیبانی ویندوز سرور 2003 می گذره ولی هنوز .................

اینو نوشتم چون حرف یکی از همکارامون تو دلم مونده بود تو سایتش گفته بود که کسایی که می گن اول MCSE 2003 بعد MCITP بی سواد کلاهبردان هستند اما فکر می کنم که دلایل بالا واسه اثبات حرفم کافی باشه!!!!!!!!

 

دوره های سیسکو و مدارک آن

همانطور که می‌دانيد شرکت Cisco بعنوان بزرگترين و معتبرترين شرکت در زمينه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپيوتری و تجهيزات آن در جهان شناخته شده است . از اين رو برای آشنائی بيشتر متخصصان شبکه با اصول طراحی و کار با تجهيزات، اين شرکت اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی در زمينه‌های مختلف شبکه نموده است. همچنين برای آگاهی از صحت و کار آزمودگی دانش آموختگان اين دوره‌ها پس از گرفتن آزمون از آنها، به آنها مدرک بين‌المللی ارائه می‌نمايد. در واقع سخت افزار های سیسکو بیشتر برای ارتباطات چند شبکه (شبکه های مبتنی بر مایکروسافت ، لینوکس ، اپل و ....) استفاده می شود که در سه سطح و در هشت شاخه می باشد که شروع دوره در تمام هشت شاخه دوره CCNA و شاخه پیشنهادی برای شروع Routing & Switching می باشد. علت پیشنهاد شاخه R&S این است که مهم ترین ابزار برای ارتباطات بین شبکه ای routerها و switch ها هستند.

اما در برخی از موارد مشاهده شده که برخی از همکاران جهت مشاوره به دانشجویان سیسکو را سخت افزاری و مایکروسافت را نرم افزاری معرفی کرده اند!!!!!!

درحالی که شما در دوره های سیسکو به صورت عملی و تئوری می آموزید که چگونه یک سوئیچ یا روتر(مسیریاب) سیسکو را Config کنید !!!!!!!!!!! پس شما در واقع یک کار نرم افزاری      می کنید.

اول مایکروسافت یا سیسکو.

هیچ وقت هیچ اجباری برای دانشجو نیست که بخواهد در دوره خاصی شروع کند دانشجو می تواند ابتدا در دوره سیسکو شرکت کند و پس از اتمام دوره های سیسکو در دوره های مایکروسافت شرکت کنندو یا بلعکس اما تجربیات این موسسه  بعد از برگزاری دوره های متعدد سیسکو و مایکروسافت ثابت کرده است که کسانی که ابتدا در دوره های مایکروسافت شرکت کرده اند بهتر توانسته اند مباحث سیسکو را درک کنند.

علت چیست؟؟؟؟چرا اول مایکروسافت؟؟؟؟

در واقع در دوره مایکروسافت شما می توانید یک شبکه ایجاد کنید و مفهوم یک شبکه ، کلاینت و سرور را بصورت کاملا عملی درک می کنید (مبانی شبکه در ابتدا دوره MCSE –CCNA- MCITP گفته می شود) اما در دوره MCSE در دوره های ویندوز اکس پی و سرور کاملا این بحث مو شکافی می شود و همچنین در ادامه با مباحث دیواره آتش ISAآشنا می شوند. دانشجویانی که می خواهند همزمان این دو دوره را طی نمایند بهتر است زمانی که دوره سرور را در MCSE تمام کردند ادامه MCSE و CCNA را شروع کنند.

اگر دانشجو در ارتباطات بین شبکه ای در شبکه ای به مشکل رسید باید بگوید که من فقط ارتباطات بین شبکه ای انجام میدهم ؟

آیا تعمیر کار یک اتومبیل نباید رانندگی بداند؟؟؟؟؟؟ خیلی از مشکلات شبکه در هنگام استفاده از آن مشخص می شود شما باید بدانید که اساس چند شبکه که با هم ارتباط برقرار می کنند چیست؟؟؟؟؟؟

دوره CCNA چیست؟

آموزش CCNA بيانگر توانايي شخص در نصب ،پيکر بندي ،پياده سازي و عيب يابي شبکه هايی در مقياس متوسط ،در زمينه  Routing،Switching  و شبکه هاي با ارتباطات راه دور که از سرويس هاي مخابراتي استفاده  مي کنند مي باشد. فراگیران پس گذراندن دوره آموزشی CCNA و کسب نمرات لازم در طی دوره برای آزمون CCNA آماده می شوند.

CCENT چیست؟

دوره CCENT سیسکو پیشنیاز دوره های سیسکو می باشد و مشابه مباحث دوره +Network شرکت Comptiaمی باشد

پیشنیاز دوره CCNA چیست؟

پیشنهاد موسسه برای پیشنیاز دوره CCNA دوره های شرکت مایکروسافت(MCSE2003 ,MCITP2008) می باشد و همچنین پیشنیاز دوره های مایکروسافت دوره Network+ شرکت

Comptia می باشد.

ICND1,2 چیست؟

کتابهای دوره CCNA سیسکو که توسط خود شرکت سیسکو تالیف شده و در ابتدا مباحث ICND1 و سپس ICND2 در دوره آموزشی CCNA تدریس می شود

امنیت شبکه چیست؟

در دوره امنیت شبکه دانشجو درباره تکنیک های امنیتی و با رویکردی بر پیشرفته ترین و مهمترین مدارک امنیتی جهان مطالبی از پایه تا سطوح پیشرفته می آموزد و سپس با روش های جلوگیری از نفوذ به شبکه های داخلی، روترها و شبکه های وایرلس آشنا می شود. همچنین دانشجو بعد از اتمام این دوره می تواند از سیستم خود در برابر حمله هکرها محافظت کند و با روش های پیشگیری و امنیت آشنا می شود. این دوره به تمام کسانی که به امنیت علاقه دارند و از پایه می خواهند این رشته را تا سطوح حرفه ای فرا بگیرند پیشنهاد می شود.

فرق مایکروسافت و سیسکو؟

استفاده از اساتید حرفه ای که دارای مدارک CCIE
  تعداد ساعت آموزشی بین 30 تا 40 ساعت بیشتر ( مثال: موسسات دیگر 60 ساعت با شهریه 690 هزار تومان برگزار می کنند یعنی ساعتی 12هزار تومان می شود ولی موسسه 90 با شهریه 900 هزار تومان ساعتی 10هزار تومان می شود)

موسسات دیگر ورژن قدیمی را تدریس می کنند

تفاوتCCNA با CCNA V.2 چیست ؟

دوره آموزش CCNA با شماره آزمون 200-120 نسبت به آزمون 640-802 تغییرات بسیار زیادی دارد . در این دوره آموزشی یک سری از مطالب آموزشی مربوط به دوره CCNP R&S اضافه گردیده است علاوه بر کامل تر شدن سر فصل های Routing برای پروتکل OSPF و OSPV3 نیز به این لیست اضافه شده است و سر فصل جدیدی تحت عنوان Troubleshooting  نیز به CCNA اضافه شده است که به آن CCNA V2.0 می گویند

چرا قیمیت CCNA در موسسه ما گران تر از موسسات دیگر است؟

دوره آموزش CCNAبا شماره آزمون 200-120 نسبت به آزمون 640-802 تغییرات بسیار زیادی دارد . در این دوره آموزشی یک سری از مطالب آموزشی مربوط به دوره CCNP R&Sاضافه گردیده است علاوه بر کامل تر شدن سر فصل هایRoutingبرای پروتکل OSPFو OSPV3نیز به این لیست اضافه شده است و سر فصل جدیدی تحت عنوان Troubleshooting  نیز به CCNAاضافه شده است که به آن CCNA V2.0می گویند

آیا امتحانات سیسکو در ایران برگزار می شود؟؟؟

امتحانات سیسکو به علت تحریم های کشور آمریکا در ایران برگزار نمی شود اما موسسه امکان برگزاری امتحانات را در کشور ترکیه برای دانشجویان دوره های سیسکو فراهم کرده است.

اين دفتر مركز هماهنگي برگزاري آزمون هاي سيسكو در تركيه و اروپا بوده و تمامي آزمون هاي شركت VUE با هماهنگي اين مركز در بيش از 5 شهر تركيه و يك مركز در آلمان برگزار خواهد شد . لازم به توضيح است كه دانشجويان ايراني به دليل تحريم از شركت در اين آزمون محروم بودند . برگزاري دوره هاي آموزشي به زبان تركي استانبولي و فارسي و انگليسي , هدف دوم راه اندازي اين دفتر در استانبول بوده است ,  بدين ترتيب آمادگي خود را براي برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي جهت كارشناسان شركت ها و سازمان ها و اداره جات اعلام مي نمايد . پيش از اين , دوره هاي آموزشي سيسكو فقط در امارات متحده عربي برگزار مي شد . جهت دريافت اطلاعات بيشتر به بخش آزمون هاي  بين المللي به سايت مراجعه نماييد .