عصر شبکه به عنوان تخصصی ترین مرکز آموزش سیسکو، مایکروسافت، میکروتیک، امنیت شبکه، VMware و SOC در ایران که موفق به آموزش هزاران نیروی کارآمد شبکه جهت اشتغال در داخل کشور و عرصه بین المللی گردیده است، مبتکر دوره های منحصربه فرد نیز می باشد، دوره های که در هیچ کدام از مؤسسات آموزشی شبکه برگزار نمی شوند. از جمله این دوره ها می توان به ارتباطات ماهواره ای CCIE Service Provider ، CCIER&S ، CCIE Security ، VSAT CCIE Data Center ، اشاره کرد. شما دوره های آموزشی مقدماتی خود همچون MCSA ، CCNA را در هر موسسه ای می توانید آموزش ببینید اما برای دوره های تخصصی تر فقط یک گزینه برای انتخاب شما وجود دارد و آن هم عصر شبکه می باشد. تجربه چندساله در آموزش، طراحی و پیاده سازی بزرگترین پروژه های مخابراتی کشور، علاوه بر انتقال این دانش به شما عزیزان، امکان انتخاب شما برای کار کردن در این پروژه های عظیم را میسر می سازد. امروز علاوه بر داشتن هزاران فارغ التحصیل و تعداد بیش از ۱۰ نفر CCIE نامبر، مدرس های زیادی تربیت کرده ایم که در سراسر کشور با استفاده از متدهای آموزشی ما به تعلیم علاقه مندان به شبکه مشغول هستند. فراگیرانی که با ما راه آموزشی را طی کرده اند در بهترین و کلیدی ترین پست های مربوطه جذب بازار کار شده اند. » « شده اند. شما هم اگر قصد دارید با * برترین ها * دوره های آموزشی خود را بگذرانید به عصر شبکه بپیوندید.

عصر شبکه

معرفی دوره های آموزشی سیسکو

سیسکو بزرگ ترین شرکت تولید کننده تجهیزات حرفه ای شبکه می باشد. این شرکت محصولات مختلفی از جمله انواع روترها، سوییچ ها، فایروال ها، تجهیزات وایرلس و... را دارد. علاوه بر آن شرکت سیسکو سیستم عامل های مختلف جهت محصولات متفاوت خود را به مشتریان ارائه می کند. ابزارهای مختلف مدیریتی و مانیتورینگ و گزارش گیری از جمله محصولات دیگر نرم افزاری این شرکت می باشد. سالانه هزاران دستگاه توسط نمایندگان فروش این شرکت در سراسر دنیا به فروش می رسند. مشتریان این شرکت جهت طراحی شبکه های مبتنی بر سیسکو، پیاده سازی و نگهداری و عیب یابی آن ها، به متخصصین زیادی در سطوح و شاخههای مختلف نیاز دارند. به منظور آموزش و ارزیابی این افراد شرکت سیسکو بخش های مختلفی برای طراحی و اجرا و نهایتاً ارائه مدارک دارد که در این بخش به معرفی انواع دوره ها و سطوح مختلف آن می پردازیم .

CCNA Security

مدرک CCNA Security تائید می کند که با ابزارها و قابلیت های مختلف به منظور حفظ امنیت شبکه ی خود آشنایی دارید. همچنین این دوره بیانگر این است که شما توانایی شناسایی انواع حملات و تهدیدهای شبکه را دارا می باشید. استاندارد آموزش CCNA Security شامل تکنولوژی های امنیتی، نصب و عیب یابی و
مانیتور تجهیزات شبکه جهت اعمال Availability ،Confidentiality ،Integrity داده ها شبکه می باشد. اهمیت این دوره به طوری است که آژانس امنیتی ملی (NSA) و کمیته ملی سیستم های امنیتی CNSS دوره آموزشی CCNA Security را مطابق با استاندارد آموزشی CCNS 4011 اعلام کرده اند.
جهت دریافت مدرک دوره CCNA Security آزمون ۲۶۰-۲۱۰ را باید گذراند. پیش نیاز آموزش دوره CCNA Security دوره CCNA می باشد.

CCNP Security

اهمیت آموزش CCNP Security در مقایسه با سایر مدارک هم رده سیسکو بسیار زیاد می باشد. افرادی که توانایی کار با ویژگی های امنیتی روترها، سوییچ ها، NGFW، ASA و ISE را دارند از وضعیت شغلی مناسبی در بازار کار می توانند بهره مند شوند. لازم به ذکر است که آژانس امنیتی ملی (NSA) و کمیته ملی سیستم های امنیتی (CNSS) دوره آموزشی امنیت سیسکو را مطابق با استاندارد آموزشی CCNS 4013 معرفی کرده است.

CCIE Security

در این دوره سناریوهای پیچیده امنیت شبکه سیسکو مورد بررسی قرار می گیرند تجهیزات مورداستفاده در این دوره سرفصل های زیادی دارد که بخشی از آن ها عبارت اند از:
 فایروال ASA
 فایروال Fire POWER به عنوان فایروال نسل آینده (NGFW)
 WLC (وایرلس کنترلر)
 Cisco ISE (جهت شناسایی هویت)
 Cisco ACS
 Cisco WSA برای امنیت وب
 Cisco AMP برای پیش گیری از بدافزارها
 Cisco Routers
 Cisco Switches
اکثر تجهیزات مورداستفاده در رک این آزمون به صورت مجازی می باشند. این آزمون هم شبیه آزمون R&S از سه بخش تشکیل می شود که مجموعاً ۸ ساعت می باشد.

میکروتیک از سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را در عرصه صنعت فناوری اطلاعات با ارائه راه حل های سرویس دهندگان اینترنت بی سیم (WISP) در کشور (لتونی) آغاز و همچنین در سال ۱۹۹۶ با انجام پروژه های وایرلس در نقاط مختلف جهان به کار خود ادامه داد تا در نهایت در سال ۱۹۹۷ سیستم عاملی جهت راه حل های مسیریابی و شبکه های بی سیم را با قابلیت های فراوان و شگفت انگیزی به نام Router OS تولید نمود که قابلیت نصب بروی سیستم های کامپیوتری X86 را دارا بود. با گسترش فعالیت ها و از جمله محبوبیت این سیستم و عملکردهای فوق العاده آن در زمینه شبکه این شرکت موفق به تولید سخت افزار در کنار سیستم عامل خود با نام Router Board گردید. اخیراً این شرکت اقدام به تولید یک محصول جدید Router Board با نام Cloud Core Router نموده است که دارای پردازشگر ۷۲ هسته ای به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه رم می باشد که توانسته شگفتی بسیاری در صنعت فناوری اطلاعات به وجود آورد.

MTCNA

دوره آموزشی MTCNA-MikroTik Certified Network Associate اولین سطح دوره های آموزشی میکروتیک می باشد که دانشجویان با مفاهیم پایه به طور کامل و سایر مباحث دوره های بالاتر به طور جزئی آشنا می شوند. در پایان دوره آموزشی MTCNA دانشجویان قادر به اتصال و تنظیم IP بر روی میکروتیک، راه اندازی Wireless ، DNS ، DHCP ، Routing ، انواع Firewall ، Tunnel و ... خواهند بود.
​​​​​​​آشنایی ابتدایی با MikroTik Router OS
آشنایی با انواع روترهای میکروتیک و اطلاع از امکانات آن ها
تسلط بر پروتکل ها و امکانات میکروتیک
آشنایی اولیه با سرویس های شبکه و راه اندازی آن در میکروتیک
آشنایی با Static and Dynamic Routing
آشنایی با MikroTik Firewall
آشنایی با MikroTik Wireless
آشنایی با Tunnel ها
آشنایی با DNS ، DHCP

معرفی دوره های آموزشی میکروتیک

MTCRE

در دوره آموزشی MikroTik Certified Routing Engineer مفاهیم و تنظیمات مربوط به Routing میکروتیک به طور کامل آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز این دوره آموزشی MTCNA می باشد. در پایان این دوره دانشجویان قادر به راه اندازی Route های استاتیک و داینامیک، VLAN و ... خواهند بود.
آشنایی با انواع روتینگ و راه اندازی آن ها در میکروتیک
آشنایی با انواع پروتکل های روتینگ
تسلط بر راه اندازی انواع VPN ها
تسلط بر مفاهیم سوئیچینگ و راه اندازی آن ها

TCTCE

در دوره آموزش MTCTCE - MikroTik Certified Traffic Control Engineer مفاهیم و تنظیمات مربوط به کنترل پهنای باند و Firewall بر روی میکروتیک به طور کامل آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز این دوره آموزشی می باشد. در پایان دوره آموزش MTCTCE دانشجویان قادر به راه اندازی انواع Filter Firewall ها، انواع Queue ها و درک عمیقی از آنالیز Packet خواهند داشت.

MTCUME

در دوره آموزشی MikroTik Certified User Management Engineer مفاهیم و تنظیمات مربوط به User Manager و Radius بر روی میکروتیک به طور کامل آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز این دوره آموزشی، MTCNA می باشد. در پایان دوره آموزش MTCUME دانشجویان قادر به راه اندازی انواع Tunnel ها، Accounting ، مدیریت کاربران با User Manager و ... خواهند بود.

MTCWE

در دوره آموزش MikroTik Certified Wireless Engineer مفاهیم و تنظیمات انواع لینک های Wireless با استفاده از میکروتیک به طور کامل آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز این دوره آموزشی، MTCNA می باشد.
در پایان دوره دانشجویان قادر به راه اندازی کلیه حالت های لینک Point to Point یا Point to Multipoint خواهند بود .

MTCWE

در دوره آموزش MikroTik Certified Wireless Engineer مفاهیم و تنظیمات انواع لینک های Wireless با استفاده از میکروتیک به طور کامل آموزش داده خواهد شد که پیش نیاز این دوره آموزشی، MTCNA می باشد.
در پایان دوره دانشجویان قادر به راه اندازی کلیه حالت های لینک Point to Point یا Point to Multipoint خواهند بود .

آدرس : تهران سیدخندان ابتدای سهروردی شمالی خیابان موزه پلاک ۲۶
تلفن : ۶-۸۸۷۳۵۸۴۵ 
-۰۲۱
فکس : ۸۸۵۱۶۲۱۲ -۰۲۱
ایمیل : info@ern-co.com

تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه عصر شبکه پایا می‌باشد.